پودر ماشین لباسشویی برای الیاف نساجی

از زمان های قدیم، از افزودنی های شیمیایی برای تسهیل شستشوی مکانیکی الیاف نساجی با آب استفاده می شد. اولین شواهد ثبت شده از تولید مواد صابون مانند به حدود 2800 سال قبل از میلاد در بابل باستان برمی گردد.

شرکت های شیمیایی آلمان در سال 1917 در پاسخ به کمبود مواد تشکیل دهنده صابون در طول محاصره متفقین آلمان در طول جنگ جهانی اول، یک سورفکتانت آلکیل سولفات تولید کردند.

در دهه 1930، مسیرهای تجاری قابل دوام برای رسیدن به الکل های چرب ایجاد شد و این مواد جدید به استرهای سولفات آنها تبدیل شدند، مواد اصلی در برند تجاری مهم آلمانی FEWA، تولید شده توسط BASF، و درفت، نام تجاری ایالات متحده تولید شده توسط Procter & Gamble. این گونه پودر ماشین لباسشویی برف عمدتاً تا پس از جنگ جهانی دوم در صنعت استفاده می شد.

در آن زمان، پیشرفت‌های جدید و تبدیل بعدی کارخانه‌های سوخت هواپیمایی به تولید تتراپروپیلن، مورد استفاده در تولید مواد شوینده خانگی، باعث رشد سریع استفاده داخلی در اواخر دهه 1940 شد.

خاک ها
شستن لباس ها شامل از بین بردن خاک های مخلوط از سطوح الیافی با پودر ماشین لباسشویی سافتلن است. از نظر شیمیایی، خاک ها را می توان به دو دسته تقسیم کرد:

خاکهای محلول در آب مانند قندها، نمکهای معدنی، اوره و تعریق.
خاکهای ذرات جامد مانند زنگ، اکسیدهای فلزی، دوده (کربن سیاه)، کربناتها، سیلیکاتها و هوموس.
خاک های آبگریز مانند چربی های حیوانی، روغن های گیاهی، سبوم، روغن معدنی و گریس.
پروتئین هایی مانند خون، تخم مرغ، شیر و کراتین از پوست. اینها به آنزیم ها، گرما یا قلیایی نیاز دارند تا قبل از اینکه توسط پودر لباسشویی پرسیل حذف شوند، هیدرولیز و دناتوره شوند.
لکه های سفید کننده مانند قهوه، چای، آب میوه ها و لکه های سبزیجات. بلیچینگ یک واکنش اکسیداسیون است که ماده رنگی را به ماده ای بی رنگ تبدیل می کند که یا روی پارچه باقی می ماند یا شستشوی آن آسان تر است.
خاک هایی که حذف آنها دشوار است عبارتند از رنگدانه ها و رنگ ها، چربی ها، رزین ها، قطران، موم ها و پروتئین های دناتوره شده.

اجزاء
پودر ماشین لباسشویی ممکن است حاوی مواد سازنده (حدود 50 درصد وزنی)، سورفکتانت (15 درصد)، سفیدکننده (7 درصد)، آنزیم (2 درصد)، مواد ضد رسوب خاک، تنظیم کننده های کف، بازدارنده های خوردگی، براق کننده های نوری، بازدارنده های انتقال رنگ، مواد خوشبو کننده باشند. ، رنگ ها، پرکننده ها و کمک های فرمولاسیون.

 • منابع:
  1. Laundry detergent

 • تبلیغات: 
  1. راز عجیب نخ ابریشم که به پروانه تبدیل شد
  2. ایران با تحریمها مبارزه می کند تا…
  3. کشف بزرگترین معدن الماس جهان در ایران!!
  4. با آویشن موبایل خود را شارژ کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *