بهترین چراغ قوه پلیسی و مکانیکی

اگر ناگهان برق قطع شود چه می کنید؟ حتما به دنبال چراغ قوه هستید، اینطور نیست؟ اکثر خانه ها چراغ قوه برای مصارف اضطراری دارند تا در صورت قطع برق مواجه شوند. دستگاهی ساده و آسان است که با فشار دادن یک دکمه نور تولید می کند. گاهی اوقات، کودکان دوست دارند از چراغ قوه شارژی مکانیکی برای بازی یا انجام نوعی آزمایش در خانه استفاده کنند. چراغ قوه چگونه کار می کند؟ کودکان ممکن است از این دستگاه آگاه باشند اما مفهومی که در پشت آن کار می کند را نمی دانند. بنابراین، می توانید با انجام یک آزمایش علمی برای بچه ها در خانه، نحوه عملکرد چراغ قوه را آموزش دهید.

فهرست

چراغ قوه چیست؟
بخش هایی از چراغ قوه
حقایق جالب در مورد چراغ قوه
پروژه علمی آسان: چراغ قوه چگونه کار می کند؟
هدف پروژه
مواد مورد نیاز
روش
نتیجه
مزایای یادگیری چراغ قوه
سوالات متداول در مورد نحوه عملکرد چراغ قوه؟
قبل از یادگیری نحوه عملکرد چراغ قوه، باید به بچه ها یاد دهید که چراغ قوه چیست. این امر درک آسان مفهوم چراغ قوه را برای کودکان آسان تر می کند. چراغ قوه پلیسی قوی چگونه کار می کند؟ چراغ قوه از قطعاتی تشکیل شده است که به آن امکان می دهد به راحتی نور تولید کند. یادگیری در مورد چراغ قوه می تواند یکی از ایده های جالب پروژه های علمی DIY باشد که در آن آنها می توانند یاد بگیرند که چراغ قوه خود را بسازند و فرآیند را به تنهایی مشاهده کنند.

چراغ قوه چیست؟
چراغ قوه یک وسیله الکتریکی دستی است که نور تولید می کند. در دنیای امروز، هر خانه ای دارای یک چراغ قوه است که در مواقع اضطراری یا قطع برق مورد استفاده قرار می گیرد. اینها قابل حمل هستند و حمل آن بسیار آسان است. قبل از اختراع چراغ قوه، مردم هنگام قطع برق، لامپ ها را روشن می کردند. امروزه ما انواع چراغ قوه شارژی داریم که دیدن اشیاء را برای همه آسان تر می کند حتی در صورت عدم وجود برق. این نه تنها در خانه استفاده می شود، بلکه برای مناطقی که احساس می کنید نور لازم است برای دیدن اشیاء در هنگام پیاده روی، معدن، کمپینگ و غیره استفاده می شود.

انواع مختلفی از چراغ قوه ها به صورت دستی، خودکار، کلاه ایمنی، لامپ و … موجود است که قسمت های مختلف چراغ قوه عبارتند از کیس، کنتاکت، کلید، رفلکتور، لامپ، لنز و باتری. کودکان همچنین باید از تفاوت چراغ قوه سنتی و LED (دیود ساطع کننده نور) آگاه باشند. هر دوی آنها نور تولید می کنند، اما مصرف برق در LED ها نسبت به نمونه های سنتی کمتر است.

بخش هایی از چراغ قوه
کودکان باید چراغ قوه را دیده باشند اما ممکن است از قطعات موجود در چراغ قوه که به تولید نور کمک می کند آگاه نباشند. بیشتر چراغ قوه های رایج از قسمت های زیر تشکیل شده است که در زیر آورده شده است.

قاب: این قسمت بیرونی چراغ قوه پلیسی کوچک است که از اجزای داخلی دستگاه محافظت می کند. بسیار قوی و بادوام است.
تماس ها: این یک نوار از فلز مس است که اجازه می دهد الکتریسیته از پایانه های مثبت به منفی باتری جریان یابد.
لامپ: این لامپ است که برای تابش نور استفاده می شود.
سوئیچ: این دکمه خاموش و روشن روی دستگاه است که جریان برق را برای روشن کردن یا خاموش کردن لامپ سیگنال می دهد.
بازتابنده: این یک پلاستیک براق با پوشش آلومینیومی است که در جلوی لامپ قرار دارد و پرتوها را به پرتوها هدایت می کند.

 • منابع:
  1. How Does a Flashlight Work?

 • تبلیغات: 
  1. سبزیهایی خوش عطر پودر شده
  2. نخود فرنگی غذای خوشمزه
  3. بعد از خوردن الکل باید چه اقداماتی انجام دهیم
  4. با چکش برقی به فضا بروید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *